Melike Çarpatan | Lilyum/ters üçgen vücutlular nasıl giyinmeli?
20385
post-template-default,single,single-post,postid-20385,single-format-standard,ajax_leftright,page_not_loaded,,select-theme-ver-2.3,wpb-js-composer js-comp-ver-4.3.4,vc_responsive
 

Lilyum/ters üçgen vücutlular nasıl giyinmeli?

Lilyum/ters üçgen vücutlular nasıl giyinmeli?

Büyük beden stil danışmanı Melike Çarpatan anlatıyor…

Merhaba Dolabını seven güzel kadınlar. Artık yavaş yavaş vücudumuzu tanımaya başladığınızı umuyorum.

Bu hafta lilyum vücut tipini inceleyelim.

Ters üçgen, vücut şekline lilyum diyorum ben. Lütfen sizde vücut şeklinizi çiçek ismi ile anın.

Omuzlarınız kalçanızdan daha geniş olduğu için vücut şekliniz: Lilyum

Giyim stratejiniz; Omuzlarınızı daraltmak ve geniş omuzlarınızla uyum sağlayacak şekilde kalçalarınızı genişletmek ve belinizi daha çok ortaya çıkartmak olmalıdır.

 

Üstler;

Kalçanıza ilave dolgunluk katmak için, bırakın bluzlarınız kalçalarınızın üzerine insin. Göğüs bölgenize oturup hafifçe bollaşarak kalçalarınıza doğru inen robalı üstler deneyin. Dikkatleri vücudunuzun orta bölgesine çeken ve sizi daha ince gösteren U yakalar tercih edin.

 

Elbiseler;

Geniş omuzlarınızla orantılı geniş askılı elbiseler tercih edin. Alt yarınıza hafif bir dolgunluk vererek, kalçalarınızdan aşağı hafifçe genişleyerek inen evaze, kruvaze ya da üzerinize oturan düz elbiseler giyin.

 

Etekler;

Belinize, oturduktan sonra, kalçanızdan aşağı genişleyerek inen kloş etekler alın. Alt yarınızı öne çıkartmak için canlı ya da açık renkli, desenli olan etek modelleri seçin. Etek boyları dizinizde ya da üzerinde bitsin. Bacağınız ne kadar çok görünürse, boyunuz da o kadar uzun görünecektir.

 

Paltolar ve Ceketler;

Belden itibaren bollaşan ceketler tercih edin. Kollarınızın en geniş yerini kapatan ve ince alt yarısını gösteren truvakar kollu ceketler giyin.

Pantolonlar ve Kotlar;

Sizi daha uzun ve ince gösterecek, düz paçalı ve koyu renkli kotlardan yada önünde ütü çizgisi bulunan pantalonları giyin. Vücudunuzla orantı arkasında cepleri olan pantalonları tercih edin.

 

Takı ve Aksesuarlar;

Dikkatleri bedenin orta kısmına, omuzlarınızdan uzağa çeken hoş madalyon kolyeler takın. Omuzlarınızı dengelemek için kalçalarınızın üzerine inen uzun askılı çantalar kullanın. Kollarınızı serbest bıraktığınızda kalça seviyesinde duran gösterişli bilekliker yada halka bilezikler takın.

 

Ayakkabılar ;

Sizi daha ince ve uzun gösterecek sivri burunlu ayakkabılar seçin. Topuklu olmasına dikkat edin. Boyunuz uzun, bacağınız ince, kalçanız daha dar görünsün.

Giyimin bir illüzyon olduğunu her yazımda söylüyorum. Tek yapılması gereken vücudunuzu tanımak tabi ki… Her vücut tipi çok hoş ve şık giyinebilir. Güzel bölgelerini ön plana çıkartıp, kusurlu görünen bölgeleri gizleyebilirse…

Umarım bu 4 haftalık yazı dizisinde vücudumuzu tanıyıp ve vücudunuza göre genel giyim illüzyonunu hakkında işinize yarayacak bilgilere sahip olacaksınız… İnanın sadece işin temeli… Daha sonra sizlerle sezon modası, dünya trendleri, gece şıklığı, iş hayatında kombinasyon yani aklınıza gelen her konuda yazmaya devam edeceğim… Bu detaylar sizi çevrenizdeki en şık kadın haline getirmek için yeterli olacak… Hemen uygulamaya başlayın…

Aklınıza takılan her soruda ben buradayım .. Unutmayın!

 

Henüz hiç yorum yok

Bir Yorum Gönder ?