Melike Çarpatan | Üçgen vücutlu kadınlar nasıl giyinmeli?
20383
post-template-default,single,single-post,postid-20383,single-format-standard,ajax_leftright,page_not_loaded,,select-theme-ver-2.3,wpb-js-composer js-comp-ver-4.3.4,vc_responsive
 

Üçgen vücutlu kadınlar nasıl giyinmeli?

Üçgen vücutlu kadınlar nasıl giyinmeli?

Melike Çarpatan / Büyük beden stil danışmanı

Büyük beden danışmanı Melike Çarpatan anlatıyor…

Merhaba Dolabını seven güzel kadınlar.

Bu hafta inceleyeceğimiz vücut şekli Üçgen. Ama ben bu vücut tipine Lale diyorum. Ve yazının devamında vücudunuza lale diye sesleneceğim ?

Omuzlarınız kalçanızdan daha dar olduğu için sizin vücut şekliniz Lale!

Daha önceki yazılarımda da bahsettiğim gibi bizim sırrımız illüzyon yaratmak. Biz güzel bölgelerimizi ön plana çıkartıp, daha kusurlu görünün problemli bölgelerimizi ise görünmez kılmaya çalışıyoruz. Eğer sizin vücut tipiniz de Lale ise tüm tüyoları aşağıda bulacaksınız…

Moda Stratejiniz ;

Dik bir omuz hattı oluşturarak, gövdenizin cazibesini ortaya çıkartmak ve alt yarınızın vurgusunu azaltarak siluetinizdeki dengeyi yeniden sağlamak olmalıdır.

Alt kısmınızı küçült ve dekolte bölgeni yeniden yapılandır.

Üstler;

Omuzlarınızı kalçanızla uyum sağlayacak hale getirmek için V yakalar, kayık yakalar giyin.

Omuzlarınıza hacim eklemek için, volanlı ya da büzgülü kolları olan üstler seçin. Bu sefer dikkatler omuzunuza dönecektir. V yaka aynı zamanda boyunuzu uzun, boynunuzu uzun gösterecektir.

Göğüslerinizin küçük ya da büyük olmasının bir önemi yok, dekoltenizi biraz sergileyin.

Elbiseler ;

Göğüs bölgenize büzgülerle hacim katarak kalçalarınızın üzerinden hafifçe aşağı inen robalı elbiseler seçin. Belinizden bol bir şekilde dökülerek kalça ve poponuzun üzerinden inen, mat jarse, krep gibi orta kalınlıkta kumalardan yapılmış elbiseler giyin. Bacak boyunuzun daha uzun ve kalçalarınızın daha dar görünmesi için etek boyunuz dizde ya da diz üzerinde olmalı.

Etekler;

Üst kısmınızı ortaya çıkartmak ve böylece alt kısmınızı da küçültmek için, koyu renkli ve doğal tonlardaki etekleri daha açık renkli üstlerle giyin.

Pantolon ve Kot ;

Kalçalarınızı dengelemek için düz paçalı pantolonlar yada Flare leg dediğimiz hafif İspanyol paçalı pantolonlar giyin. Koyu renkli pantolon veya kotlar seçin. Arka cepleri vücudunuzla orantılı bir şekilde orta büyüklükte olan pantolonlar giyin.

Takı ve Aksesuar;

Boynunuza takacağınız renkli eşarplar , üst yarınıza hacim katar. Kullanacağınız damla küpeler, dikkatleri üst bedene çekecektir. Güzel kolyeler ile yine boynunuza dikkatleri çekebilirsiniz.

Ayakkabı;

Bacak boyunuzu daha uzun, basenlerinizi daha ince ve poponuzu da kalkık göstermek için topuklu ayakkabılar giyinin.

İnanın bu kurallar işin temeli… Beden ölçünüz önemli değil, siz vücudunuzu tanıdığınız sürece, her istediğinizi giyinmekte serbestsiniz. Yalnız unutmamanız gereken en önemli nokta yaşınızdan kaç olursa olsun bir stilinizin olması!

Güzel ve şık görünmenin yolu zayıflamaktan geçmiyor. Tabi ki ne kadar ince olursak hem sağlık açısından hem de kapatacağımız bölgeler azalacağı için uygun giysiler bulmak adına çok daha fazla alternatifle karşılaşacağız…

Ama biz büyük beden olduğumuz bu dönemde ise doğru kıyafetler ile daha şık ve havalı olabiliriz.

Aklınıza takılan her soruda ben buradayım. Unutmayın

Henüz hiç yorum yok

Bir Yorum Gönder ?